Олег Загребной: «У футболках повинна бути якась ідея»

13/11/2012 | | Прокоментуй!

 Олег Загребной

Щонайменше дві сотні киян мають сьогодні футболки від молодіжного бренду НЮКРЕЙН! З Олегом Загребним – людиною, яка шиє одяг із українськими принтами, зустрічаємося у кав’ярні на Подолі. Він одягнений в осінню куртку і сіру футболку власного виробництва. Команда НЮКРЕЙН! - це він сам та художники, з якими співпрацює. У постійному штаті - він один. За чашкою капучіно Олег розповідає, чому захотів просувати українську культуру через створення одягу і як йому це вдається.

___________________

- Ти створив молодіжний бренд НЮКРЕЙН! майже два роки тому. Чому саме футболки?
Насправді, ідея виникла у 2009 році, коли подруга показала мені футболку, яку власноруч розмалювала акриловими фарбами. Мені сподобалося - дуже круто вона це зробила… Я добре пам’ятаю, як їхав у маршрутці і вирішив самому робити футболки з крутими принтами.

- Усі футболки – з українськими принтами. Як виникла ідея?
У футболках повинна бути якась ідея. Це не можуть бути просто тупі принти. У все, що я роблю, намагаюся вкладати якийсь сенс. Я подумав, що було б непогано привернути увагу до української культури за допомогою сучасного мистецтва і стріт-арту. Так, власне, і виникла ідея з українськими принтами.

Ідея сама по собі завжди неотесана і для того, щоб зробити її життєздатною потрібне терпіння, праця і час

- Скільки часу минуло від виникнення ідеї до початку її реалізації?
Від ідеї до створення футболок пройшло два роки. Хоча займатися втіленням проекту в життя я почав вже через тиждень. Ідея сама по собі завжди неотесана і для того, щоб зробити її життєздатною потрібне терпіння, праця і час. Однак процес шліфування і вдосконалення є безкінечним.
НЮКРЕЙН! був новим досвідом у моєму житті та не був основною роботою, і це безумовно також впливало на швидкість процесу.

1

- Тобто досвіду роботи у цій сфері ти не мав…
Ні, але я відразу почав це виправляти: написав листа художнику WaOne з команди «INTERESNI KAZKI» та запропонував намалювати для мене принт. Тоді я не знав, як виготовляються футболки, де їх шити, як друкувати, навіть назви проекту не було… але, як не дивно, він погодився. З цього власне все й почалося. Потім моїм проектом зацікавився художник-мураліст із Севастополя - kislow1. Так вони удвох і намалювали перші принти у сучасному українському стилі для моїх футболок.

- Зараз у вас обмежена кількість принтів. Чи збираєшся розширювати колекцію?
Звичайно. Вже зараз є хороші принти, які ще просто не надруковані. Для першої колекції я вирішив обрати п’ять найкращих і спершу друкувати їх. Крім того, існувала фінансова складова: не було можливості відразу зробити десять принтів. Наразі ми випустили вдосконалену партію футболок «Герб», співпрацюємо з художниками із-за кордону та плануємо випуск теплого одягу на зиму 2012-13.

1

- Як вдалося опанувати технологію створення футболок?
Насправді, це не дуже важко. Коли ти починаєш з чимось працювати, то чіпляєшся за щось одне, потім за інше – і потрохи дізнаєшся все. Якщо ти варишся у цьому, то так чи інакше знайдеш все, що тобі потрібно. У пошитті футболок нічого складного немає… В основному люди бачать наші футболки у мережі, тому не мають можливості їх приміряти і більшу увагу приділяють принту. Однак я все ж переконаний, що покрій є дуже важливою складовою футболки.

- Першого покупця памятаєш?
Так, це був мій брат. Він купив у мене одразу три футболки. Потім це були друзі, а далі вже складно пригадати… На початку процес розповсюдження футболок трохи відтягувався. Хотілося розпочати продаж після запуску сайту, щоб було все й одразу. Тому футболки розходилися не дуже активно. Літо 2011 року пройшло у роботі над сайтом, а на продажах ми не концентрувалися.
Сьогодні я дещо змінив свої пріоритети і більшу увагу приділяю випуску нового одягу та продажам.

Фото надані Олегом Загребним

Також варто прочитати:

Залишити коментар