Симона де Бовуар: “Слово «любов» означає не те ж саме для різних статей”

08/03/2012 | | Прокоментуй!

Симона де Бовуар

Симона де Бовуар (1908-1986) – одна з найвидатніших феміністок, письменниця, філософиня-екзистенціаліст. Що характерно і парадоксально, найбільш відома вона, мабуть, як коханка і однодумець Жан-Поля Сартра. Роздуми з приводу жіночої природи, вічного, забезпеченого традицією плазування перед чоловіками, сексуальності та шлюбу викладені в її програмній роботі – «Інша стать»

___________________

Я не люблю думати про майбутнє: мене задовольняє сьогодення.

Ти не п’єш, не виходиш із себе, жодного разу я не бачив, коли ти плачеш, ти боїшся втратити самоконтроль - це я і називаю відмовою від життя.

Слово «любов» означає не те ж саме для різних статей, і в цьому одна з головних причин непорозуміння, що їх розділяє.

Жінка без чоловіка - самотня жінка.

Кожна по-справжньому закохана жінка – в більшій чи меншій мірі - параноїк.

В той день, коли жінка зможе любити завдяки своїй силі, а не завдяки слабкості, коли вона буде любити не для того, щоб втекти від себе, а для того, щоб самоствердитись, - в той день кохання стане для неї, як і для чоловіка, не смертельної небезпекою, а джерелом життя.

У всіх законодавствах так званих цивілізованих націй чоловік вписав закони, які регулюють долю жінок під безжальним епіграфом: «Горе слабким! »

Ніхто не відноситься до жінок настільки гордовито - агресивно або презирливо, - як чоловік, що побоюється за свою мужність.

За всіх обставин схема для заміжньої жінки одна й та ж: нудьга, чекання, розчарування.

Жінка – ліврея й прикраса з коштовних каменів.Турбота про свою красу, одяг – це свого роду робота, яка дає їй змогу опанувати власну особу. У цьому разі їй здається, що вона сама обрала своє «я» і відтворила його. Звичаї підштовхують її до того, щоб позбутися таким чином свого образу…саме суспільство вимагає від неї, аби вона була об’єктом еротики…Мета будь-якої моди, якій підкорилася жінка, не піднести її як незалежний індивід, а навпаки, відітнути од своєї трансцендентності, щоб задовольнити нею, як здобиччю, чоловічі бажання.

Суспільство плутає жінку вільну і жінку легковажну.

Що таке жінка?…Нас благають: «Будьте жінками! Зоставайтесь жінками!» Отже виходить, що не кожна людська самиця – жінка, і, щоб стати нею, вона має оволодіти зачарованою субстанцією, яка перебуває нині під загрозою зникнення і ім’я якої – жіночність.

Надія Ковальчук
фото the100.ru

Також варто прочитати:

Залишити коментар