7 бізнесменів, родом з України

06/04/2012 | | Прокоментуй!

7 бізнесменів

Ми продовжуємо знайомити вас з вихідцями із України, якими можемо пишатися. Про те, чи українська кров тече у жилах цих людей можна довго сперечатися. Але народилися вони на цій землі. І якби вони чи їхні батьки не покинули Україну, то або світ втратив би одні з найприбутковіших компаній, або ці компанії з’явилися в Україні

___________________


Зіно Давидофф,1906 -1994
Справжнє ім’я швейцарського підприємця – Зиновій Давидов. Народився на Чернігівщині. Коли у 1911 році його сім’я переїхала до Швейцарії, батько Зіно відкрив тютюновий магазин, який став дуже популярним серед російських емігрантів. Кажуть, що навіть Ленін часом туди заходив. Після смерті батька Зіно перетворив магазин у всесвітньовідому компанію Davidoff. Сьогодні один лише лондонський філіал фірми продає за рік понад 400 тисяч сигар 220 видів.

Лев Грейд ,1906-1998
Справжнє ім’я – Люїс Виноградський. Народився поблизу Одеси. У 1912 році його сім’я покинула Україну і переїхала до Англіїї. Засновник та голова першої і найбільшої до цього часу у Великій Британії приватної телемережі ATB. Лев Грейд був продюсером програми «Маппет-шоу», яку продали у 112 країнах світу.

Макс Фактор ,1877-1938
Народився поблизу Одесу. А у 1904 році його сім’я переїхала до Америки. Макса називають батьком сучасної косметики, адже саме він заснував компанію Max Factor. У Макса навіть є своє зірка на Голлівудській алеї слави.

Юджин Мельник , 1959
Батьки Юджина з Чернівців, але в 40х переїхали до Канади. У 1989 році Юджин заснував фармацевтичну компанію, яка займалася розробкою нових медичних препаратів. Сьогодні він співвласник однієї з найбільших канадських фармацевтичних корпорацій «Biovail Corporation» з щорічним доходом в 1 мільярд доларів США. Успішний бізнесмен також володіє хокейним клубом «Ottawa Senators», за який заплатив 120 мільйонів доларів США.

Стів Возняк , 1950
Батько Стіва – українець, народився на Буковині, а мати – німкеня. Вони переїхали до США після війни. Стів – співзасновник компанії Apple. У 1985 році Воз покинув компанію і зараз займається громадською діяльністю. До речі, брав участь у американському шоу Танці з зірками, де його партнеркою була танцівниця родом з Харкова.

Макс Левчин ,1975
Максиміліан Левчин народився у Києві. У 1991 році його сім’я переїжджає до Америки. Макс – співзасновник PayPal, яку викупила компанія eBay. Це принесло Максу 34 млн доларів. У 2004 році він запустив власний стартап Slide – сервіс для зручного перегляду великої кількості фото у соцмережах.

Михайло Фрідман , 1964
Російський підприємець Михайло Фрідман родом зі Львова. Навчався у Москві, де й залишився працювати. Сьогодні він співвласник і голова ради Консорціуму «Альфа-груп», до якого входить, зокрема і Альфа-банк. За версією журналу Forbes займає сьоме місце у списку найбагатших росіян.

Також варто прочитати:

Залишити коментар