10 американських українців

01/03/2012 | | Прокоментуй!

Американські українці

«Наші люди є всюди!» - говорить народна приказка. Так вже склалося, що багато українців емігрували з України до США, чим поповнили місцеву скарбницю талантів. Багато з них стали відомими на весь світ, а ми можемо і не підозрювати, що маємо з ними спільне коріння.

___________________


Міла Куніс(14.08.1983, Чернівці, Україна)
Американська акторка українсько-єврейського походження. У 1991 році її родина емігрувала з України й перебралася до Лос-Анджелеса. Дебютувала у фільмі «Джіа» (1998). Одні з найвідоміших стрічок з Мілою: «У прольоті», «Трішки вагітна», «Макс Пейн», «Книга Ілая», «Чорний лебідь», «Секс по дружбі».

Чак Паланік(21.02.1962, Песко, США)
Американський письменник і вільний журналіст. Дід Паланіка був українцем, що мігрував на Захід через Канадуу, південні штати до Північної Дакоти, і врешті осів в Нью-Йорку в 1907 році. Більшості Чак відомий за романом «Бійцівський клуб» (англ. Fight Club), який пізніше було екранізовано Девідом Фінчером.

Джек Паланс(18.02.1919 – 10.02.2006)
Американський актор українського походження. Народився в сім’ї українських емігрантів. Лауреат премії «Оскар» («найкращий актор другого плану») за фільм «Міські піжони», 1991 рік; номінація «найкращий актор другого плану», фільм «Раптовий страх», 1952. Був також лауреатом кінопремій «Золотий глобус» і «Еммі».

Міла Йовович(17.12.1975, Київ, Україна)
американська актриса і модель. Народилася в сім’ї української актриси Галини Логінової та сербського лікаря-педіатра Богдана Йововича. Перші п’ять років провела в Україні, а в 1980 році з батьками емігрувала до міста Сакраменто, США. Найвідоміші фільми: «П’ятий елемент», «Посланниця: Історія Жанни д’Арк», «Обитель зла», «Ідеальна втеча», «Викрутаси».

Девід Копперфільд(16.09.1956, Метучен, США)
Відомий американський фокусник і гіпнотизер. Його дідусь, який був іммігрантом з Одеси, показав Девіду перший у житті фокус. Вів програму «Магія Девіда Коперфільда». Його першою великомасштабною ілюзією було зникнення літака, пізніше змусив зникнути Статую Свободи. Девіду також вдалося пройти через Велику Китайську стіну та втекти із в’язниці Алькатрас. .

Дастін Гоффман (08.08.1937, Лос-Анджелес, США)
Американський актор українського походження.Народився у сім’ї україно-єврейських емігрантів до Америки. Стверджує, що його предки походять із Києва. Входить до кола найвидатніших акторів світового кіно.

Енді Воргол(06.08.1928, Піттсбург, США – 22.02.1987, Нью-Йорк)
Американський художник українського походження. Його батьками були Андрій Варгола та Юлія-Юстина Завацька, які переїхали в США з лемківського села Миково. Засновник художньої школи поп-арту. Його картини замовляли Мік Джаггер, Лайза Мінеллі, Джон Леннон, Бріжіт Бордо, Майкл Джексон та інші.

Леонард Бернстайн(25.08.1918, Лоренс, США – 14.10.1990)
Американський диригент, композитор, піаніст. Син Самуеля та Дженні Бернстайнів, які емігрували перед Першою світовою війною до США з передмістя Рівного. Автор музики до кінострічки «Вестсайдська історія» (1961), яка удостоєна 10 премій «Оскар».

Джордж Дзундза(19.07.1945, Розенгайм, Німеччина)
Американський актор українського походження. Його батьки – українець і полька, були вивезені на примусові роботи до рейху під час Другої світової війни. Кращі кінороботи — ролі поліцейських в «Закон і порядок», в оскароносній драмі «Мисливець на оленів», у трилері «Основний інстинкт».

Девід Духовни (07.08.1960,Нью-Йорк, США )
Американський актор українського походження. Сім’я Девіда походить зі Львова. Здобув популярність завдяки серіалам “Секретні маетріали”, “Californication”… Займається також літературною творчістю, автор кількох книг.

Також варто прочитати:

Залишити коментар