Інтерв’ю Тетяна Тучак: «Кожна перемога – надихає!»

03/12/2010 | | 2 коментарі

Тетяна Тучак

Хоча більярд, загалом, не жіночий вид спорту, і жінки «взялися за кий» не так давно, та все ж вони  у ньому досить успішні. Серед них – Тетяна Тучак – срібний призер Чемпіонату Європи серед юнаків та дівчат, Чемпіон України серед юнаків та дівчат, Чемпіон України серед дорослих, переможниця комерційних турнірів. Тетяні вдається поєднувати спорт із навчанням і скрізь досягати успіхів.

____________________

- Що цікавого відбувається у Вашому житті сьогодні?

Я щойно повернулася із Дніпропетровська, де проходив IV етап Кубку України. Привезла «бронзу». Перемогла двох досить сильних суперниць, але, на жаль, у півфіналі удача відвернулася від мене. У грудні знову братиму участь у фіналі Кубка України, де змагатимуться 8 найсильніших більярдисток України 2010 року. Тому сьогодні моє життя – це постійні тренування. До того ж, приходиться поєднувати спорт та навчання. Практично не залишається вільного часу. Але це цікаво.

- Тетяно, чим для Вас є більярд?

Більярд – це не просто вид спорту, це не просто гра. Це – частина мого життя. Майже весь свій час я проводжу у більярдній. Маю багато друзів у цій сфері, людей з якими мені цікаво. Це все для мене. Напевно, кожен спортсмен так говорить про той вид спорту, яким займається. Але, повірте, жоден з них не лукавить. Якщо зараз обставини склалися б так, що я повинна була б піти зі спорту, то це було б дуже важким етапом життя.

Більярд – це частина мого життя.

- А як Ви прийшли у цей вид спорту?

В більярд мене привела мама. В дитинстві мені подарували маленький більярдний столик, а коли виросла, потрібно було шукати щось більше (Сміється). Так у 7 класі я, за руку з мамою, вперше прийшла у більярдну. Мама хотіла зробити моє дитинство насиченим,  допомагала шукати те, чим мені дійсно буде цікаво займатися. Тож довелося побувати і у танцювальному класі, і, навіть, у художній школі. Та  з мистецтвом ніяк не могла подружитися. Сьогодні я щаслива, що мама привела мене у цей спорт.

- У Вашому житті було вже чимало перемог. Якою з них пишаєтеся найбільше?

Безперечно, це Чемпіонат України серед дорослих 2009 року. Це була важка перемога. Я змагалась з досить сильними суперницями, які значно довше у більярдному спорті, ніж я. У півфіналі зустрілася з Майстром спорту міжнародного класу. Вирішальну партію я програвала 1:7 (гра ведеться до 8 куль – ред.), але в останній момент вирвала перемогу у супротивника. Це дуже надихає. Кожна перемога – надихає. Тому фінальну зустріч я виграла без проблем. Не можу передати тих емоцій, які переповнювали мене після перемоги. Це те, чим я дійсно пишаюся.

- Якби не більярд, то чим би Ви займалися?

Чесно кажучи, зараз вже не уявляю своє життя без більярду, тому важко відповісти.  Хоча в дитинстві, у мене було чимало мрій, як напевно і у всіх. Мріяла, наприклад, грати у великий теніс. Або стати режисером світового рівня. (Сміється) Але зараз я не шкодую про те, що зробила вибір на користь більярду. Не знаю, яким би було моє життя.

- Чи багато доводиться подорожувати?

Так.  Я чимало подорожую завдяки змаганням, які відбуваються у різних містах. На жаль, більярд – не дешевий вид спорту. Зокрема, через подорожі. Рідко вдається потрапити на закордонні турніри, адже практично все – своїм коштом. Сподіваюся, що в майбутньому до фінансування більярду ставитимуться серйозніше. Це допоможе українським спортсменам заявити про себе на міжнародному рівні.

Сподіваюся, що в майбутньому до фінансування більярду ставитимуться серйозніше.

- Що піднімає настрій у важкі часи?

Наш настрій залежить лише від нас. Потрібно дарувати життю усмішки – і воно відповідатиме взаємністю. Мій рецепт хорошого настрою – домашні улюбленці. Зараз обставини не дозволяють мені мати песика, але я так про нього мрію! Якби у мене був пес, то настрій завжди був би чудовий!

- З ким би Ви не відмовилися зіграти партію?

Швидше за все, з  Ронні О’Саліваном – британським професійним гравцем у снукер, триразовим чемпіоном світу. Для мене це людина, на яку варто рівнятися.

Мій рецепт хорошого настрою – домашні улюбленці.

- Що  потрібно для того, аби досягти успіху у більярді?

Насамперед, це щоденні тренування. Фізична підготовка відіграє важливу роль. Крім того, не на останньому місці й психологічний фактор. Те, що ви можете забити на тренуванні десять куль із десяти, не означає, що так буде й на турнірі. Потрібно вміти абстрагуватися від усіх проблем і віддатися грі. Часто проблемою є те, що гравець віддається емоціям. Тому успіх у більярді – це не лише тренування, але й вміння контролювати себе.

- А в житті, яка формула успіху Тетяни Тучак?

Я вважаю, що у кожного своя формула успіху. Просто мрійте і робіть все, щоб Ваші мрії здійснювалися. Будьте оптимістами! Раджу також простіше ставитися до речей – так легше дихатиметься.

Іжик Ольга

Також варто прочитати:

{ 2 коментарі… читати далі, або прокоментувати }

Аня Баня 09/01/2011 о 18:15

Чудове 1нтервью!
НадихаЭ =)))

Відповіcти

Карина 04/12/2010 о 14:47

=))))))))))))))))))))))))))

Відповіcти

Залишити коментар